Kam na výlet

Hrad Radyně

Hrad Radyně byl postaven ve 14. století a podle svého stavitele, krále Karla IV. byl pojmenován Karlskrone, tento název se však příliš neujal a hrad byl nazýván podle stejnojmenného vrchu, na němž stojí.

Zajišťoval bezpečnost obchodní stezky z Prahy do Řezna a Norimberka.

Hrad je majetkem města Starý Plznec. V 70. letech 20. století proběhla další rozsáhlá opravu hradu a pod hradem byla vybudována restaurace s parkovištěm. 

Zámek Kozel

Klasicistní lovecký zámek v Plzeňském kraji. Nachází se nedaleko obce Šťáhlavy. Je ve vlastnictví státu, správu zajišťuje Národní památkový ústav a je přístupný veřejnosti. Od roku 1963 je zámek chráněn jako kulturní památka a od 1. ledna 2002 jako národní kulturní památka. 

Při návštěvě interiéru zámku si prohlédnete dobově vybavené pokoje i zámecké divadlo. Výlet můžete zakončit příjemnou procházkou v přilehlém zámeckém parku.

Zoologická zahrada města Plzně

Zoo Plzeň je zoologická a zároveň botanická zahrada v Plzni, druhá nejstarší zoo v České republice. Chová nejvíce druhů živočichů ze všech zoo v Česku. Plzeňská zoo je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a 4. nejnavštěvovanější zoo v České republice.

Techmania Science Center

Techmania Science Center nabízí tematické expozice věnované vědě a technice. Expozice jsou navrženy tak, aby návštěvník hravou formou přišel na určité přírodovědné zákonitosti.

Plzeňský prazdroj

V nedaleké Plzni najdete jeden z největších a nejznámějších pivovarů v ČR. V současnosti se vyrábí piva značek Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel, Master, Primus a Klasik. Kromě výroby samotného piva nabízí prohlídky varen i stáčírny.

Klatovské podzemí

Klatovské katakomby pod kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Jedná se o evropským unikát, který si každý rok  prohlédne téměř padesát tisíc návštěvníků z Česka i zahraničí.

Vyhlídka Marina skála

Na vrcholku Mariini skály je postavený vyhlídkový altán, z kterého je krásný rozhled po přírodním parku Kornatický potok. Původní altán, který nechal postavit majitel panství Kristian Valdštejn, byl v roce 1953 stržen vichřicí. Nový altán z roku 2014 je replikou původního.

Brdy – Padrťské rybníky

Padrťské rybníky je souhrnný název pro dvojici rybníků, které leží v široké kotlině, nazývané též Padrťské údolí, v níž leží Hořejší Padrťský rybník a menší Dolejší Padrťský rybník. Nacházejí se v srdci Brdské vrchoviny.

Škodaland

Multifunkční sportovní areál o rozloze 5 ha se nachází na břehu přehrady České údolí a je trvale ve správě Městského obvodu Plzeň 3. Nabídka hřišť na fotbal, volejbal, basketbal, skate park, senior a dětský koutek, jezírka.

Koterovská vyhlídka

Koterovská vyhlídka s rozhledem na město je vyhlídková plošina, která se nachází nad strmým svahem na jihozápadní straně města, u silnice mezi městskými částmi Božkov a Koterov.

Rozhledna Železný újezd

Železná telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou byla postavena v roce 2001. Po vystoupání 137 schodů spatříte z výšky 25 metrů zvlněnou krajinu Šumavy, hrad Radyni, část Plzně, elektrárnu Temelín a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp.

Minigolf Plasy se ZOO

Zoo Plasy je jedna z nejmenších českých zoologických zahrad, nacházející se ve městě Plasy severně od Plzně. Vznikla v roce 2016 postupným rozšiřováním Fantasy Golf – Cesta kolem světa, kde jsou v rámci jednotlivých kontinentů umístěna zvířata a rostliny.

Zámek Nebílovy

Barokní zámek, který se nachází ve stejnojmenné obci na jižním Plzeňsku. Je ve vlastnictví státu a je přístupný veřejnosti. Zámek je chráněn jako kulturní památka. Můžete sei zde vychutnat klidnou a romantickou atmosféru barokního nádvoří s procházejícími se pávy.

Švihov

Vodní hrad nacházející se ve městě Švihov v okrese Klatovy. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Okolí Losiné